نوشته
کد مطلب : 250  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1101   |   تاریخ درج: سه شنبه, ارديبهشت 29, 1394

 

کارگاه آموزشی Business Model You


مدل کسب و کار شخصی

هدف:

کارگاه آموزشی Business Model You با هدف ایجاد و توسعه شناخت فردی و شغلی طراحی شده است. مجموعه ابزارها و روش هایی که در این کارگاه معرفی میشود، این امکان را برای افراد فراهم میکند که وضعیت شغلی فعلی خود را به دقت ترسیم کرده و سپس بر اساس بازشناسی علایق، توانمندی ها و شخصیت خود، بهترین موقعیت شغلی ممکن برای خود را طراحی کنند.

مخاطبان:

این کارگاه برای افرادی که نتیجه دلخواه را از شغل و فعالیت های حرفه ای خود اخذ نمیکنند و یا به فکر تغییر شغل و یافتن کار رویایی خود هستند، طراحی شده است. افرادی هم که هنوز وارد بازار کار نشده اند میتوانند از همان ابتدا مسیر شغلی خود را بر اساس این مدل طراحی کنند.

رفرنس:

این کارگاه بر اساس کتاب Business Model You نوشته آقای تیم کلارک، استاد دانشگاه، کارافرین و نویسنده آمریکایی، ارایه میشود. وی این کتاب را بر اساس کتاب دیگری به نام Business Model Generation که مربوط به طراحی مدل کسب و کار برای شرکت ها و سازمان هاست، نوشته و در واقع، م دل معرفی شده در آن کتاب را برای اشخاص توسعه د اده است.

وی سعی کرده است یک روند قدم به قدم برای کشف تواناییها و علایق شغلی ایجاد کنند تا هر فرد بتواند از این طریق به شغل ایده آل خود دست یابد و یا شغل ایده آل خودش را خلق کند. این مدل بر الهام از زندگی ۸۲۳ نفر از ۳۸ کشور جهان طراحی شده است که زندگی حرفهای خود را تغییر داده اند و به شغل رویایی خود دست یافته اند.

مدرس:

این مدل توسط خود تیم کلارک و مربیان تائید شده ا ز طرف وی در سراسر دنیا برگزار میشود. در ایران این کارگاه توسط حسن اطاعت (مربی
مورد تایید تیم کلارک) برگزار میشود.

سرفصل ها:

در بخش اول این کارگاه به تشریح اجزای بوم کسب وکار پرداخته میشود و بخشهای مختلف آن با ذکر مثالهای واقعی توضیح داده میشود و همزمان از شرکتکنندگان خواسته میشود تا فعالیت حرفهای را که در حال حاضر انجام میدهند در این بوم، مدل سازی کنند تا با نحوه کار مدل آشنا شوند.
در بخش دوم با استفاده از تکنیکهای مختلف سعی میشود به شرکت کنندگان کمک شود تا وضعیت فعلی زندگی خود را بهتر بشناسند و از کاستی های موجود مطلع شوند سپس با تکیه بر تکنیک های روانشناسی به آنها کمک می شود تا به شناخت عمیقی از علایق، مهارت ها و ویژگی های شخصیتی خود برسند و بخش های کشف نشده وجود خود را کشف کنند.
در بخش سوم کارگاه با استفاده از دانشی که در بخش دوم به دست آمده است به افراد کمک می شود تا به طراحی مدل کسب و کار ایده آل خود بپردازند و آنچه را که ارضا کننده نیاز درونی آنها به عنوان شغل لذتبخش و دوستداشتنی است روی کاغذ پیاده کنند و با همکاری مربی کارگاه اجزای کلیدی شغل خود را کنار هم بچینند.

در بخش چهارم کارگاه در مورد نحوه اجرا و رسیدن به اهداف شغل جدید بحث میشود و کمک میشود تا یک دیدگاه واقعی از میزان تلاشی که باید برای رسیدن به وضعیت با ثبات شغلی انجام شود، به دست آید.

زبان:

کارگاه به زبان فارسی است و کلیپ ها و ویدیو ها نیز با زیرنویس فارسی ارایه میشوند.

برگزاری:

این کارگاه با حضو ر حداقل ۵ و حداکثر ۰۱۱ شرکت کننده و طی کارگاه های یک روز یا دو روزه (جمعا
۰۱ ساعت) قابل برگزا ری است.

بعد از کارگاه:

شرکت کنندگان این کارگاه در سراسر جهان شبکه ای اجتماعی دارند که تجارب و داستانهای موفقیت خود را به اشتراک میگذارند. از برگزیده ترین این افراد هم جهت مصاحبه برای چاپ در ویرایش های بعدی کتاب یا حضور در کارگاه ها دعوت میشود.

ثبت نام:

برای ثبت نام انفرادی یا گروهی یا ر زرو کامل کارگاه، لطفا با آقای محمد خاهانی تماس حاصل نمایید.

khahani.mohammad@gmail.com

Share نسخه مخصوص چاپ
فرم ارسال نظر

نظرات (0)

 
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟